Nowe Technologie w Szkole
Nowoczesne technologie są ważnym wyposażeniem w szkole, nie tylko podczas lekcji informatyki, ale wykorzystywane są na lekcjach przedmiotowych (fizyka, chemia, biologia, języki obce i inne).
Wygodnie dla nauczyciela, zabawnie dla ucznia.
FIZYKA
Za pomocą oprogramowania do analizy wideo będącego częścią zestawu Pomiarowe Eksperymenty Fizyczne VideoStem® VS-11 możesz wyjaśniać zarówno podstawowe zagadnienia fizyczne jak i zaawansowane doświadczenia. A wszystko po prostu widać na wykresie, a następnie zebrane dane można wykorzystać do wyliczeń różnych wzorów fizycznych!
CHEMIA
Oczywiście w nowoczesnych technologiach nie chodzi o to, by całe doświadczenie przenosić na płaski ekran. Nic z tych rzeczy! Przykładem jest zestaw laboratoryjny GOsensor®, którego w połączeniu z czujnikami pomiarowymi NeuLog używamy podczas doświadczeń z fizyki i chemii. Przy miareczkowaniu alkacymetrycznym, możemy zaobserwować na wykresie zmianę PH. Moduł WiFi łączy się bezprzewodowo z tabletem, po czym pomiary mogą zostać wyświetlone na urządzeniach, którymi dysponują uczniowie (tablety, laptopy i smartfony).
BIOLOGIA
Przykładem nowoczesnych technologii jest także najbardziej podstawowy przyrząd w pracowni biologicznej. Mikroskop! Znany już od tylu lat! Ale nowoczesne mikroskopy umożliwiają wyświetlanie obrazu na ekranie, tablecie, monitorze lub tablicy interaktywnej. Dzięki temu można szybko pokazać preparat całej klasie. Czy nie lepiej byłoby nie musieć ograniczać się do jednej lekcji w roku, a móc używać mikroskopu regularnie i otwierać uczniom oczy na mikroskopijny świat?
Roboty mogą być wspaniałym dodatkiem do lekcji przedmiotowych!
JĘZYKI OBCE, BRD, PRZYRODA I… ROBOTY?
A kto powiedział, że roboty musimy wykorzystać jedynie podczas zajęć z programowania? Będą wspaniałym dodatkiem do lekcji przedmiotowych! Dzięki zaprojektowanym przez nas matom Artie pomoże nauczyć dzieci znaków drogowych, konstrukcji zdań w języku angielskim, czy urozmaicić lekcje przyrody. Dzięki możliwości dowolnego programowania robotów możemy je zastosować na każdej lekcji przedmiotowej. Nawet podczas zajęć ruchowych! Czy taniec z robotem to nie jest miła motywacja do ćwiczeń? JD i SIX dzięki Sztucznej Inteligencji można zaprogramować, by rozpoznawały znaki drogowe czy opowiadały nam zagadki. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia! Można byłoby powiedzieć ,,Taaak wyobraźnia i umiejętność programowania!”. Otóż nic prostszego! Nasze roboty przychodzą w zestawie ze stworzonymi przez nas instrukcjami w języku polskim i przykładowymi lekcjami, a programowanie blokowe staje się intuicyjne i łatwe. W naszej ofercie mamy roboty na każdym poziomie wtajemniczenia, od najprostszych do najbardziej zaawansowanych. Przekonajcie się sami!
A wszystko to zaczęło się tak naprawdę kilka lat temu od projektu „CYFROWA SZKOŁA”, który dość nieśmiało i pomalutku wkradał się do placówek oświatowych. Trochę z ciekawości, trochę dla ułatwienia pracy, a także dla szukania nowych rozwiązań i sposobów na zainteresowania uczniów zajęciami. Już wtedy było wiadomo, że kolejne pokolenia będą chłonęły nowe technologie jak gąbka i szkoły nie uciekną przed cyfryzacją. Mikroskopy cyfrowe, mierniki, czujniki, sensory, kamery mikroskopowe, programy multimedialne oraz inne zdobycze współczesnej techniki współpracujące z komputerem i tablicą interaktywną. Szeroka gama pomocy multimedialnych pomaga w stworzeniu cyfrowej szkoły na najwyższym poziomie. Programy będące multimedialną bazą wiedzy mogą zostać wykorzystane przez uczniów i nauczycieli do pogłębiania wiedzy.
Dziś mamy prężnie działające rządowe programy w ramach, których szkoła może nabyć różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Aktywna Tablica to projekt obejmujący swoim dofinansowaniem tablice interaktywne, monitory interaktywne, tablety, laptopy, wirtualne laboratoria i specjalistyczne oprogramowanie, materiały edukacyjne wykorzystujące TIK, a także do robotyki.
Laboratoria Przyszłości to program MEN, który skupia się przede wszystkim na stronie praktycznej wykorzystania nowoczesnych technologii w szkołach. Dzięki niemu szkoły otrzymują ogromne wsparcie i mogą zakupić drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty edukacyjne, zestawy pomocy konstrukcyjnych, gogle VR, wyposażenie stanowisk oraz narzędzia warsztatowe do pracowni szkolnych.