Wagi i Sprzęt Laboratoryjny
Wykonywanie prostych doświadczeń laboratoryjnych pozwala uczniom nie tylko w łatwiejszy sposób przyswajać tematykę zajęć, ale także poznawać różne związki chemiczne i substancje oraz badać reakcje zachodzące między nimi. Do tych badań i doświadczeń z pewnością świetny okaże się nowoczesny sprzęt przeznaczony dla placówek szkolnych oraz innego rodzaju laboratoriów. W naszym asortymencie znajdują się klasowe i nauczycielskie zestawy szkła i wyposażenia laboratoryjnego, wagi, przyrządy optyczne, zestawy odczynników, paski wskaźnikowe i to nie tylko paski pH, niezbędne m.in. na lekcje przyrody i chemii, ale także biologii i fizyki.
Sprzęt do pracowni chemicznej
Szukając odpowiednich urządzeń do swojej pracowni chemicznej, warto zdecydować się na zakupy w naszym sklepie Jangar. Dysponujemy wyłącznie bezpiecznym i łatwym w obsłudze sprzętem, z którym świetnie poradzą sobie zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.
Urządzenia te z pewnością pomogą w praktyczny sposób urozmaicić zajęcia biologii i chemii.
Zachęcamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.
Laboratoria szkolne, a także naukowe i badawcze to miejsca, w których niezbędnymi elementami są szkło i wyposażenie laboratoryjne oraz sprzęt laboratoryjny elektroniczny i mechaniczny, taki jak wagi o różnej dokładności, łapy, bagietki, termometry bezrtęciowe i elektroniczne, mieszadła pH, szczypce, tryskawki, wężyki połączeniowe, szpatułki itp.
Ze względu na przeprowadzane testy chemiczne, biologiczne i fizykochemiczne, wyposażenie laboratoriów tych szkolnych (szkolna pracownia chemii), jak i innych musi być wyposażeniem bezpiecznym, znormalizowanym i dobrej jakości. Z kolei, ze względu na szeroką tematykę badań, testów oraz eksperymentów i doświadczeń, a w szkole - poziom nauki i typ szkoły - każdy nauczyciel i laborant musi mieć możliwość odpowiedniego doboru szkła i sprzętu laboratoryjnego. Dlatego, wyróżniamy wśród szkła zlewki, cylindry miarowe, kolby czy probówki wykonane ze szkła sodowego (tańsze, ale mniej odporne) oraz wykonane ze szkła borokrzemianowego, w skrócie boro 3.3 (odporne). Do niektórych zajęć wystarczą plastikowe wersje takiego wyposażenia, czyli np. zlewki i cylindry PP - wykonane z polipropylenu, czy też polistyrenu.
Wśród wyposażenia laboratoryjnego, czyli także w pracowni chemicznej w szkole znajdziemy też takie elementy wyposażenia jak szkiełka zegarkowe, łyżeczki do spalań, biurety, tygle, parownice, bagietki, lejki i wiele innych. Wszystkie potrzebne i stanowią podstawowy sprzęt wykorzystywany do testowania i badań. Wszystkie te elementy trzeba przenosić, układać, myć, suszyć... Stąd, innymi niezbędnymi sprzętami laboratoryjnymi są łapy, zaciskacze, tryskawki, stojaki i statywy, szczotki i ociekacze. Niezbędne są też fartuchy ochronne, rękawice czy okulary.
Ciekawym i bardzo praktycznymi zestawami szkła są zestawy w piance. Elementy takiego zestawu umieszczone są w pudełku wypełnionym specjalną pianką, w której wycięte są specjalne otwory dopasowane do umieszczanego w nich szkła, takiego jak szklane zlewki, kolby okrągłe i Erlenmayera, cylindry miarowe i inne. Bardzo ceniona forma przechowywania szkła laboratoryjnego, szczególnie jeśli jest przenoszone, tak jak w szkole, czy podczas badań terenowych.
Odrębną grupą sprzętu laboratoryjnego są naczynia porcelanowe takie jak parowniczki, łyżeczki porcelanowe, płytki z wgłębieniami, najczęściej z 6 lub 12, moździerze, tygle, czy też lejki Buechnera.
Wśród wag wyróżnimy precyzyjne wagi elektroniczne przeznaczone do celów dydaktycznych, ale też o większej rozdzielczości i dokładności niezbędne w specjalistycznych laboratoriach. Inną grupę wag elektronicznych stanowią wagi przenośne, nawet kieszonkowe, często dodatkowo wyposażone we wbudowany kalkulator.
Dla celów edukacyjnych, aby ułatwić proces wyposażania szkolnych pracowni chemii, opracowaliśmy niezbędne, ale ciekawe i dobrze przemyślane, komplety sprzętu laboratoryjnego umożliwiające przeprowadzenie licznych doświadczeń i eksperymentów podczas lekcji, które nie tylko pomogą uczniom zrozumieć omawiane tematy, ale także pobudzą ich zainteresowanie światem pierwiastków, otaczającej ich materii oraz ciągłych procesów zachodzących w otaczającym nas świecie - łączenia, rozdzielania, sączenia, wyprażania, zgrzewania...
Świat chemii i fizyki, biologii i styku tych nauk, jak na przykład biochemii, ekologii, ochrony środowiska, zdrowia to fascynujące światy, w których cały czas jest coś do odkrycia. Nawet układ okresowy pierwiastków nadal jeszcze odkrywamy!