Doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej
Doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej to jeden z punktów programu realizacyjnego z budżetu państwa nadzorowany przez Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jako organizator zajęć i konkursów, nauczyciel w szkole prowadzący edukację BRD i przygotowujący dzieci do egzaminu na kartę rowerową znajdziesz u nas praktyczne materiały i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego zgodnie z podstawą programową i obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.
Maty podłogowe – do nauki poruszania się po drodze i pasach
Użyj dużych podłogowych mat do symulacji sytuacji na drodze, które dzięki swoim rozmiarom pozwalają w bezpieczny sposób uczyć w klasie, sali gimnastycznej czy placu przed szkołą – przechodzenia przez jezdnię po pasach, prawidłowego poruszania się po drodze, w tym po chodniku i poboczu.
Uczeń zarówno jako pieszy, pasażer czy rowerzysta powinien zgodnie z podstawą programową bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym i prawidłowo interpretować znaki drogowe. Zasady ruchu drogowego teraz w wygodny i interaktywny sposób przedstawisz na tablicy magnetycznej. Elementy dróg rowerowych, jezdni, skrzyżowań układaj według wskazówek w dołączonej instrukcji lub twórz wizualizacje układów dróg dowolnie, np. wzorując się na okolicach szkoły, z którymi najczęściej stykają się uczniowie.
Plansze ze znakami drogowymi
Plansze ze znakami drogowymi: znaki zakazu, znaki nakazu, znaki ostrzegawcze i informacyjne możesz powiesić w pracowni szkolnej, by uczniowie mogli sprawdzić jakie znaki mogą pojawić się drodze oraz co oznaczają. Sprawdź aktualny program Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w naszej bazie wiedzy i skorzystaj z materiałów edukacyjnych, scenariuszy lekcji i zabaw proponowanych przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Nauka przez praktykę
W jaki sposób bezpiecznie przejść przez jezdnię? Czym są znaki informacyjne, zakazu i nakazu? Na te oraz inne pytania można znaleźć odpowiedź w naszych pomocach dydaktycznych. Materiały te świetnie sprawdzą się zarówno w szkołach na lekcji wychowania komunikacyjnego, jak i na zajęciach uzupełniających w różnych placówkach edukacyjnych. W naszym asortymencie znajdują się między innymi plansze ze znakami drogowymi, do nauki pierwszej pomocy, apteczki szkolne i wiele innych zestawów i materiałów.
Dzięki wykorzystaniu pomocy dydaktycznych na zajęciach dotyczących zagadnień wychowania komunikacyjnego można w łatwy sposób wytłumaczyć uczniom, w jaki sposób poruszać się w obrębie jezdni. Jak wiadomo, liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego zajęcia te powinny zostać przeprowadzone w sposób rzetelny oraz obrazowy. Praktyczna nauka o ruchu drogowych pozwoli uczniom zapamiętać reguły, a także przygotuje je do zdania egzaminu na kartę rowerową.
Zapraszamy do skorzystania z oferty.
Zobacz więcej informacji w naszej Bazie Wiedzy:
Edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego jest niezbędna dla ich bezpieczeństwa teraz i w przyszłości. Wiedza na temat zasad ruchu drogowego pozwala dzieciom uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dzieci, które są dobrze poinformowane o zasadach bezpieczeństwa na drodze, mają większe szanse na uniknięcie niebezpieczeństw i wypadków. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.
Wiedza ta jest nie tylko przydatna dla dzieci, ale również dla całych rodzin. Dzieci, które znają zasady ruchu drogowego, czyli inaczej mówiąc, wiedzą jak poprawnie poruszać się po drogach, mogą edukować swoich rodziców i przypominać im o tych zasadach i zmianach jakie w nich zaszły.
Edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego może być przyjemna i ciekawa. Dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia, takie jak symulacje sytuacji drogowych czy jazda na rowerze w bezpiecznym miejscu. Podczas zajęć z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, na przykład mat edukacyjnych JANGAR, dzieci uczą się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulice, jak korzystać z przejść dla pieszych i jak zachowywać się w pobliżu pojazdów. Dzięki temu mają większą świadomość zagrożeń na drodze i są bardziej przygotowane do bezpiecznego poruszania się po nich.
Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas takich zajęć edukacyjnych w szkole i na zajęciach pozaszkolnych, dzieci będą w stanie bardziej świadomie i odpowiedzialnie poruszać się po drogach, a tym samym przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dlatego warto zachęcać dzieci do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i pomagać im w zdobywaniu tej wiedzy.
Edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również przygotowanie dzieci do przyszłych sytuacji, w których będą musiały poruszać się po drogach - dotyczy to dzieci najmłodszych, w wieku przedszkolnym. Dzięki zdobytej wiedzy i wyrobionych w trakcie zajęć edukacyjnych nawyków, dzieci będą mogły uniknąć niebezpieczeństw i wypadków w przyszłości, na przykład w drodze do szkoły.Warto zachęcać dzieci do nauki z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego już od najmłodszych lat. Bezpieczeństwo na drodze dotyczy każdego z nas. Warto zainwestować czas i wysiłek w edukację, aby pomóc dzieciom bezpiecznie poruszać się po drogach i zapewnić im spokojną przyszłość.