Demonstracyjne warcaby magnetyczne (na tablicę szkolną)
Kod produktu: Gry000039
Opis
Magnetyczne warcaby umożliwiają grę zespołową. Taka wersja warcabów umożliwia rozwijanie umiejętności współpracy podczas gry zespołowej oraz wspomaga objaśnianie zasad gry. Dla nauczyciela lub prowadzącego zajęcia jest to także bardzo wygodna i poręczna pomoc, ponieważ plansza, zwana warcabnicą, nadrukowana jest na pełnej folii magnetycznej (a nie podklejanych fragmentami folii magnetycznej). Warcabnicę można umieszczać na dowolnej powierzchni magnetycznej (metal, tablica szkolna, …). Składa się z dwóch części (tak jak składana, klasyczna drewniana w formie zamykanego pudełka). Ma to dwie zalety: planszę łatwo się przechowuje zwijając obie połowy po krótszym boku oraz szybko i pewnie nakłada na tablicę (przylega bez problemu). Piony wycięte są ze specjalnego tworzywa, dodatkowo grawerowanego - nie ma więc niebezpieczeństwa starcia z czasem nadruku. Pionki są podklejone taśmą magnetyczną i pewnie przylegają do planszy-warcabnicy (wykonanej z pełnej folii magnetycznej!). Wymiary planszy: 60 x 60 cm.
Warto wiedzieć:
Jak nazywamy planszę, na której rozgrywamy partie warcabów?
- Jest to warcabnica. Rozróżniamy dwa rodzaje plansz do warcabów: używaną w warcabach międzynarodowych - plansza podzielona jest tu na 100 pól, naprzemiennie ciemnych i jasnych, zazwyczaj są to pola czarne i białe; używaną w warcabach nie zawodowych - tu plansza ma 64 pola. W obu przypadkach, wszystkie pola są jednakowej wielkości. W warcabach 64-polowych, na warcabnicy znajdują się przypisane polom współrzędne - rzędom cyfry od 1 do 8, a kolumnom litery od a do h. Dzięki temu, każde pole ma unikalne oznaczenie, np. f2 lub h6.
Jak nazywamy pionki używane w grze warcaby?
Są to piony w jasnych i ciemnych kolorach, po 12 każdego rodzaju w warcabach zwykłych (w warcabach międzynarodowych 20+20). Grę rozpoczyna gracz - zwany warcabistą - grający jasnymi pionami. W trakcie gry na warcabnicy mogą poruszać się zarówno pionki, jak i damki. Damką staje się ukoronowany pionek. Zarówno pionek, jak i damka są figurami, zwanymi też bierkami.
Szczegóły produktu
Zobacz także