Roboty edukacyjne

Jak wprowadzić dzieci w świat programowania i robotyki? Pomoże Ci w tym robot edukacyjny! Edukacyjne roboty to zabawki, które umieją rysować, tańczyć, pisać, a nawet robić pompki i śpiewać. Czy są w stanie porwać klasę do nauki programowania? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Dowiedz się więcej o tych urządzeniach i spraw, by z dzieci przyjemnością uczęszczały na zajęcia z robotyki, programowania i informatyki!

Programowanie i robotyka

Programowanie i robotyka to nauki przyszłości – bez robotów i programistów nie będzie możliwy rozwój przemysłu, medycyny, odkrywanie przestrzeni kosmicznej czy głębin morskich. Już obecnie dzieci uczą się podstaw programowania na lekcjach informatyki. Problem jest jednak taki, że dla wielu uczniów praca wyłącznie z komputerem nie jest wystarczającym bodźcem, by wejść głębiej w świat programowania. Jak przykuć uwagę ucznia? Zajęcia z robotem edukacyjnym są szansą, by naocznie przekonać się o możliwościach, jakie stwarza przed uczniem umiejętność programowania i znajomość podstaw robotyki.

Roboty edukacyjne do nauki programowania

Artie 3000 to kodowany robot, czyli taki, którego możemy dowolnie zaprogramować. Jego cztery podstawowe tryby to rysowanie kształtów, malowanie, gry oraz tryb kreatywny. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta – robot poprzez WiFi łączy się z komputerem, a uczeń może sterować jego zachowaniem w czasie rzeczywistym poprzez wydawanie komend w czytelnym interfejsie. Cena takiego robota jest przystępna – w zależności od sklepu wynosi około 400 złotych. Jakie inne roboty edukacyjne mogą pomóc dzieciom zdobyć pierwsze doświadczenia w zakresie kodowania?

ATOROBOT: Robot edukacyjny – Łazik gąsienicowy

Czyli prawdziwa gratka dla przyszłych odkrywców kosmosu, elektroników i programistów Arduino! Robot swoją konstrukcją przypomina nieco łaziki wysyłane przez ludzkość na powierzchnię marsa czy księżyca. Edukacyjny robot oparty jest na blokach Arduino i Mixly, dzięki czemu uczniowie mogą zdobywać pierwsze szlify w programowaniu mikrokontrolerów w pojedynczym obwodzie drukowanym. Łazik na pierwszy rzut oka może prezentować się nieco surowo, jednak emotki wyświetlane na przednim panelu zdecydowanie ocieplają jego wizerunek i przyciągają uwagę klasy!

ROBOT JD HUMANOID

Roboty edukacyjne muszą angażować uczniów do zajęć i JD HUMANOID z pewnością sprosta temu zadaniu! To humanoidalny, wielozadaniowy robot, który potrafi tańczyć, uprawiać gimnastykę, rozpoznawać głos, a nawet naśladować ruchy i rozpoznawać obiekty. Robot z pewnością zrobi ogromne wrażenie na dzieciach i zmotywuje je do zajęć! Robota możemy programować w trzech poziomach:

  • początkującym – programowanie liniowe z RoboScratch,
  • średniozaawansowanym – programowanie blokowe z Blockly,
  • zaawansowanym – programowanie z JavaScript i Python.

Wraz z robotem dostarczane są pliki z częściami zamiennymi, które można wydrukować na drukarce 3D. Części te można modyfikować przy użyciu programu graficznego, co w połączeniu z odpowiednim programowaniem robota pozwala na stworzenie unikalnego urządzenia!

Robot edukacyjny – FROG

To z kolei dobra propozycja na początek zabawy z programowaniem i robotyką – za niewygórowaną cenę otrzymujemy robota mogącego skakać, chodzić, tańczyć i podążać za przeszkodami. Robot jest programowany w językach C Arduino IDE oraz Mixly. Kodowanie w Mixly to czysta przyjemność – odbywa się poprzez wstawianie komend w czytelnym interfejsie graficznym na komputerze lub urządzeniu mobilnym (aplikacja urządzenia jest kompatybilna z systemami Android oraz Mac). Na koniec dodamy, że obok robociej żabki nie można przejść obojętnie – nauka programowania z FROG’iem z pewnością spodoba się uczniom!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Zarejestruj nowe konto

Czy założyłeś już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło