Technologie w Oświacie

TECHNOLOGIE W OŚWIACIE IX
Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty w Lublinie pt. Edukacja Przyszłości.

Wdrażanie nowych technologii w szkole • Robot edukacyjny do szkoły – jaki wybrać?

Zobacz naszą relację z wydarzenia na naszym kanale JANGAR – Eksperymenty

W kwietniu mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w dwudniowej wystawie TECHNOLOGIE W OŚWIACIE podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty w Lublinie pt. Edukacja Przyszłości. Na naszym stoisku można było spotkać niesamowitego Robota edukacyjnego JD, którego szkoła może zakupić w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Dużym zainteresowaniem cieszył się również zestaw programowalnych klocków CUBROID, a także Kodowany robot Artie 3000. Znalazły się również zestawy konstrukcyjne dla miłośników klasycznej fizyki takie jak zestawy obwodów elektrycznych oraz seria Fizyki w walizce.

Klocki konstrukcyjne do programowania CUBROID

Wdrażanie nowych technologii w szkole

Wsparcie szkół odnośnie wdrażania nowych technologii jest niezwykle ważne, ze względu na ilość nowinek technicznych oraz materiału, z którymi trzeba się zapoznać. Większość z nas oczywiście posiada smartfona, tablet czy komputer i biegle porusza się w sieci, ale temat języków programowania i robotyki nadal przypisuje wyłącznie Informatyce, a przecież technologia obecna jest wszędzie. W biologii mikroskopy cyfrowe wykorzystuje się w wielu laboratoriach i klinikach, a w szkołach coraz bardziej popularne staje się wyświetlanie preparatów mikroskopowych bezpośrednio na tablicy interaktywnej. Płytki stykowe, elementy elektroniki wykorzystywane w zestawach Arduino UNO to przecież nic innego jak obwody elektryczne, które są omawiane na fizyce. Można by pomyśleć, że są przedmioty, które nie są związane z elektroniką, jak chociażby historia… ale czy na pewno? Przecież roboty, też mają swoją historię, którą można poruszyć na lekcji, odwołując się do wynalazków i odkryć przeszłości, bez której nie byłoby edukacji przyszłości. Nauka języków obcych wspierana jest aktualnie przez różnorodne aplikacje, kursy i testy online. To może WF? Tutaj też technologia wkrada się w postaci chociażby opaski na rękę w formie zegarka śledzącej funkcje życiowe podczas sportu.

Robot edukacyjny do szkoły – jaki wybrać?

Otacza nas elektronika i nie ma wyjścia. Musimy stanąć na wysokości zadania i dać możliwości zgłębiania wiedzy o robotach dzieciom w szkołach, bo tylko tak możemy nakierować je na właściwe korzystanie z technologii. Warto śledzić i uczestniczyć we wszelakich wystawach i konferencjach dotyczących nowych technologii i laboratorium przyszłości, ze względu na możliwość tak jak na IX Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty w Lublinie zobaczenia na „żywo” jak działają różne roboty edukacyjne (na naszym stoisku była możliwość sterowania wszystkimi robotami edukacyjnymi dostępnymi w sklepie o tu: Roboty edukacyjne ). Zobacz naszą relację z wydarzenia na naszym kanale JANGAR – Eksperymenty, gdzie również można zobaczyć serię filmów o zestawach konstrukcyjnych z fizyki, robotach edukacyjnych, a także innych dostępnych u nas pomocach dydaktycznych. Dzięki obecności na takich wydarzeniach, łatwiej podjąć decyzję, który robot edukacyjny będzie odpowiedni do nauki kodowania dla młodszych dzieci, a który będzie idealny do rozpoczęcia przygody z programowaniem w starszych klasach szkoły podstawowej.

Nie przegap kolejnej możliwości spotkania z nami i Edukacją Przyszłości. Śledź nasz profil nasz blog, na którym umieszczamy informacje o planowanych konferencjach związanych z programem Laboratoria Przyszłości, a także informacje o aktualnych promocjach.

Do zobaczenia następnym razem!

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Zarejestruj nowe konto

Czy założyłeś już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło